Investoru aptauja

Investoru un mazākuma akcionāru biedrība veic investoru un potenciālo investoru aptauju par LR biržā kotētiem uzņēmumiem. Aptaujas mērķis ir noskaidrot mazākuma akcionāru un investoru viedokli par Latvijas biržā kotētiem uzņēmumiem un to amatpersonām un/vai īpašniekiem un to attieksmi pret mazākuma akcionāriem.

Aptauja aizņem 3-5 minūtes, to var aizpildīt zemāk.
Nekādi personīgi dati netiek vākti vai uzglabāti, pierakstīšanās ar google lietotājvārdu ir tikai, lai nebūtu iespējams anketu aizpildīt vienam lietotājam vairākkārtīgi.

Aptaujas anketas rezultātus plānots tālāk izmantot lai analizētu investoru noskaņojumu attiecībā uz LR biržā kotētiem uzņēmumiem un lai strādātu ar valsts iestādēm un likumdevējiem pie tā, lai padarītu Latviju pievilcīgāku investoriem ieguldīšanai uzņēmumu kapitāldaļās.

Tā kā AS Olainfarm ir ar ievērojamu atrāvienu LR biržā visvairāk tirgotais uzņēmums, tad anketā ir īpaša vērība piegriezta AS Olainfarm un investoru novērtējumam par to kā investori vērtētu dažādus iespējamos Olainfarm potenciālos īpašniekus, pagaidām hipotētiskā scenārijā, kur kāds no tiem iegūst kontroli pār uzņēmumu. Ar neseniem publiskiem paziņojumiem, RePharma grupa ir daļēji atklājusi patiesos nolūkus iegūt būtisku ietekmi AS Olainfarm. Agrākā Olainfarm kontrolpaketes īpašnieka V. Maligina mantinieces neviena pagaidām nav publiski apstiprinājusi, ka būtu veikusi akciju pārdošanu. Mazākuma akcionāru vidū gan cirkulē aizdomas, ka, iespējams, notiek slēpta akciju vai to ietekmes (kontroles iespēju pār Olainfarm) pārņemšana. Tāpēc aptaujas anektā iekļauti dažādi pagaidām hipotētiski Olainfarm kontrolpaketes ieguvēji lai izzinātu investoru domas un noskaņojumu par nākotnes kontroles turētāju ietekmi uz investoru lēmumiem.